Ak Parti Hatay Ne Dedi

İbrahim Güler Büyükşehiri biz kazanacağız.

Ak Parti Hatay Ne Dedi
Yazar : Tarih : Okunma : 507 views 1 Yorum

Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler yerel seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

 

İbrahim Güler AK Parti  Hatay teşkilatları olarak her zaman seçime hazır olduklarını ve bunu 24 Haziran seçimlerinde gösterdiklerini belirtti.

 

Ak Parti Hatay Adayları Kimler

 

Ak Parti Hatay il başkanı İbrahim Güler Kasım ayı başında adaylık başvurularını almaya başlayacaklarını söyledi

 

Partilerinde aday belirlemede temayül yoklamaları yapıldığına dikkat çeken Güler, Hatay Haber‘e şöyle konuştu:

 

“Bugüne kadar yerel seçimler için genel merkez yerel işler başkan yardımcımız geldi ve teşkilatlarda genel bir yoklama oldu. Büyükşehir belediyesinde, ilçelerde, kimi belediye başkanı görmek istiyorsunuz? gibi çalışmalar yapıldı. Önemli STK’larla görüşüldü. Kanaat önderleriyle istişareler yapıldı. Daha sonra Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir teşrif ettiler. Belediye meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımıza genel bir fotoğraf çekinmeye çalışıldı. Yine AR-GE’miz anket yöntemiyle hem ilçe hem de büyükşehir belediyelerinde hem de belediyelerimizin başarılarını ölçme noktasında çalışmalarını yapıyorlar. Bunun devamında Kasım ayının başında aday başvuruları başlayacak, aday başvurularından sonra genel merkezde mülakatlar yapılır. Yapılan genel araştırmalar üzerinde bir değerlendirmeler yapılır ve Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, millete dokunan, karşılığı olan ve gönül belediyeciliğini yapabilecek adaylar belirlenecekler.”

 

AK Parti Hatay’ı Alacak

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunca seçilen adayların, yine Cumhurbaşkanının ifadesiyle “AK partililiği tescil edilen” kişilerin aday gösterileceğini anlatan Güler, ama AK Parti’liliği bilinmiş, tescil edilmiş kişilerin aday olacağını kaydetti.

 

Güler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin mutlaka alınması gerektiğini vurgulayarak, “Allah’ın izniyle Ak Parti Hatay olarak kazanacağız. Bugün baktığımız zaman burada, diri, canlı ve millete dokunan, milletin derdini kendi derdi olarak görüp çözme noktasında irade gösteren bir teşkilatımız var. Ve bunu sahada Hatay Büyükşehir Belediyesi bizde olmamasına rağmen bunu net olarak milletimizin teveccühü ile görüyoruz.”

 

Devletin milletle her gün buluştuğu yerin Hatay Büyükşehir Belediyesi olduğunu, aynı zamanda da en önemli bütçeye sahip olduğunu kaydeden Güler, ancak devletin imkanlarını, gücünü ve kaynaklarının Büyükşehir Belediyesi tarafından milletle buluşmadığını kaydetti.

 

Hatay Bu Zihniyetten Kurtulmalı

 

Milletin bu durumun farkında olduğunu Hatay Haber‘e anlatan Güler, “Milletin, mevcut Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) zihniyetinden kurtulmaya ihtiyacı var. Belediye başkanlığı bahane üretme yeri değildir. Belediye Başkanlığı, yapamadığı hizmetlerin sorumlusunu, suçunu başkalarına atma yeri değil, icra yeridir. İcra makamları icraatla mükelleftir. Ak Parti Hatay olarak biz onlar gibi yapmayacağız.Bugün birçok mahalle arası yollar HBB sorumluluk alanında olmasına rağmen yapamadı, valilik yapıyor. Bizim ilçe belediyelerimiz yapıyor.” şeklinde konuştu.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi