Arsuz’a hastane ne zaman kurulacak?

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ilçeye yapılacak hastane için bildiri yayınladı

Arsuz’a hastane ne zaman kurulacak?
Yazar : Tarih : Okunma : 348 views Yorum Yap

Hatay’ın turizm açısından da önemli bir ilçesi olan Arsuz’da bir devlet hastanesinin hâla yapılmamış olması üzerine hem halktan hem de yetkililerden yüksek sesler çıkmaya başladı. Yakın zamanda bu sorun Hatay milletvekili Serkan Topal aracılığı ile meclise taşınmıştı. Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da bu konuda bir bildiri yayınladı.

Hastanenin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekiyor

Arsuz halkının hastaneye ne kadar çok ihtiyacı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Nazım Culha, hastanenin yapılması için yetkili merciilerin istedikleri planda değişikliğin Belediye Meclisi tarafından onaylandığını dile getirdi. Ayrıca Belediyenin planlamada da gerekli desteği sağladığını söyleyen Culha, hastanenin yapımı için gerekli desteği sağlamaya devam edeceklerini de belirtti. Hafriyat çalışmalarının başladığı ve bu çalışmaların Müzeler Müdürlüğünce kontrol edildiği, hastanenin yapılması için herhangi bir sıkıntının bulunmadığını söyledi. Daha önce hastanenin olmamasından dolayı birçok canın yitirildiğini söyleyen başkan, bu yüzden de hastanenin acil bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

CHP Milletvekili Adayı Serkan Topal’da hastane sorununu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı. Kamil Ekenel ve Eren Tultak adında ki iki genç geçirdikleri için kan kaybından dolayı vefat etmişti. 15 ve 16 yaşlarında olan bu iki gencin yaşadığı bu talihsiz sorunu dile getiren milletvekili, vefat eden iki gencin arkadaşlarının hastane istiyoruz diye imza kampanyası düzenlediklerini söyledi. Hastanenin yapılması için daha kaç kişinin vefat etmesi gerektiğini sordu. Halkın bu hastaneyi bu kadar çok istemesine rağmen neden hastanenin yapılmadığını meclis de sordu ve Meclis Başkanına Arsuz halkının hastane istediğini bizzat söyledi. Hastanenin ne zaman yapılacağı henüz belirsizliğini koruyor; ama yakın zamanda bu konuda somut adımlar atılacaktır.