Burhanettin Kocamaz İyi Parti GİK Üyesi Seçildi

Burhanettin Kocamaz İyi Parti’ de yeni göreve başladı.

Burhanettin Kocamaz İyi Parti GİK Üyesi Seçildi
Yazar : Tarih : Okunma : 164 views Yorum Yap

Burhanettin Kocamaz İyi Parti’nin 4. Olağanüstü Kurultayı’nda, partinin yetkili organı Genel İdare Kurulu (GİK) üyeligine seçildi.

Geçen Mayıs ayında gerçekleştirilen tüzük kurultayında yapılan değişikliklerin yaşama geçirilmesi için GİK ve Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği (MDK) seçimli 4. Olağanüstü Kurultay tamamlandı. Kurultayda Mersin büyükşehir belediye eski başkanı Burhanettin Kocamaz genel idare kurulu üyeligine seçildi.

Tüzük değişikliği ile üye sayısı 80’den 50’ye düşürülen GİK üyeliği seçimi ilk kez çarşaf liste ile gerçekleştirildi. Genel Başkan Meral Akşener‘in anahtar liste çıkarmadığı kurultayda, GİK’e en yüksek oyla Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas seçildi.

Akşener’in hâlâ Başkanlık Divanı’nda yer alan Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile Genel Sekreter Cihan Paçacı’nın da aralarında bulunduğu isimlerin büyük bölümü GİK’e girmeyi başardı.

Akşener’in talebi doğrultusunda çarşaf liste ile yapılan seçimlerde, sayımlar geç saatlere kadar sürdü. Daha önce GİK’te yer alan eski genel başkan yardımcıları Ümit Özdağ ve Durmuş Yılmaz’ın yeniden aday olmadığı, Müsavat Dervişoğlu’nun da TBMM Grup Başkanvekili seçilmesi nedeniyle adaylığını koymadığı GİK seçimlerinde, hâlâ Akşener’in başkanlık divanında yer alan isimlerin tamamına yakını yeniden GİK’e girmeyi başardı.

50 asil, 25 yedek üyenin belirlendiği GİK seçiminde, Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas 536 oy alarak, en yüksek oyla GİK’e giren isim oldu. Genel Sekreter Cihan Paçacı, Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Aytun Çıray, Salim Ensarioğlu, Kamil Erozan, İsmail Koncuk, Hasan Seymen, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Yavuz Temizer, Akşener’in genel başkanlık yetkisiyle, kurultaydan kısa süre önce genel başkan yardımcılığına getirdiği Yavuz Ağıralioğlu da GİK’e üst sıralardan giren isim oldu.

Burhanettin Kocamaz GİK Üyesi Seçildi

Yerel seçimlerde, İyi Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterme kararı aldığı, ancak listelerin teslim saatine kadar dosyası seçim kuruluna ulaştırılamadığı için aday olamayan eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da GİK’e girdi.

Akşener’in Kocamaz’ı yeni Başkanlık Divanı’na alabileceği ya da danışman olarak görevlendirebileceği belirtiliyor. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersagun Yücel ise yeterli oy alamadığı için GİK’e giremedi.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi