Defne Hakkında Kısa Bilgi | Hatay Haber
ANA SAYFA / Defne / Defne Hakkında Kısa Bilgi

Defne Hakkında Kısa Bilgi

Defne ilçesi hakkında bilgiler: Hatay İli’nin bütün sınırlarını bünyesine alan Hatay büyük şehir Belediyesi kurulmuştur.Aynı yasanın ilçe kurulması ve sınırlarının belirlenmesi başlığı altında bulunan 2. maddesinin (7) bendinde Defne İlçesi ve Defne Belediyesi kurulmuştur.


Defne Hakkında Kısa Bilgi
6360 Sayılı On Dört İlde Büyükşehir ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yürürlüğe girmeden önce Hatay ilinde 12 ilçe, 76 belediye, 362 köy ve diğer yerleşmelerden oluşan bir ildir. 6360 sayılı kanundan sonra Büyükşehir Belediyesi ve 15 ilçeden oluşan yerel yönetim birimleri kurulmuş; il sınırları Büyükşehir belediye sınırları ile çakışmıştır.

Hatay Defne İlçesi Hakkında Bilgi

06.12.2012 Tarih ve 28489 sayılı Resmi gazete de yayımlanan 6360 sayılı kanunun 1. Maddesi kapsamında Hatay İli’nin bütün sınırlarını bünyesine alan Hatay büyük şehir Belediyesi kurulmuştur.Aynı yasanın ilçe kurulması ve sınırlarının belirlenmesi başlığı altında bulunan 2. maddesinin (7) bendinde Defne İlçesi ve Defne Belediyesi kurulmuştur.
İlgili Haber  Hatay'a bağlı Defne ilçesinde korkunç kaza 7 can aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Defne Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu

Defne belediyesi meclis üyeleri kimlerden oluştu?DSP Defne'de belediye meclis üyeliği kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir