Dörtol belediye başkanı Yaşar Toksoy ihraç edildi

Dörtyol Belediye Başkanı MHP’li Yaşar Toksoy, ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Yaşar Toksoy’un, ihraç istemiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi. YaşarToksoy’un neden ihraç edildiği ise bilinmiyor. Toksoy’un yerine 2009 seçimlerine kadar Dörtyol Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fadıl Keskin aday olarak gösterildi. Yaşar Toksoy’un..

Dörtol belediye başkanı Yaşar Toksoy ihraç edildi
Yazar : Tarih : Okunma : 173 views Yorum Yap

Dörtyol Belediye Başkanı MHP’li Yaşar Toksoy, ihraç istemiyle partisinin disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Yaşar Toksoy’un, ihraç istemiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi. YaşarToksoy’un neden ihraç edildiği ise bilinmiyor. Toksoy’un yerine 2009 seçimlerine kadar Dörtyol Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fadıl Keskin aday olarak gösterildi.

Yaşar Toksoy’un Hayatı

09.08.1961 Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesinde Dünya’ya geldi. İlk ve ortaokulu Kuzuculu Mahallesinde tamamlayarak Dörtyol Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü 1. ve 2. sınıfları da aynı okulda okuyup daha sonra Adana Fatih Ticaret Lisesinden mezun oldu. 1990-1995 yılları arasında İ.D.Ç. Kamu Çalışanları Vakfı’nda çalışma hayatına başlayıp, daha sonra Dörtyol Belediyesine geçiş yaptı.

Uzun yıllar Dörtyol Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve değişik görevlerde çalıştı. Görevinden istifa ederek, 2009 Mahalli İdareler seçiminde Kuzuculu Belediye Başkanı seçildi. Kuzuculu Belediyesinde kısa sürede başta kuzuculu olmak üzere Dörtyol’un ve Hatay’ın tüm ilçelerine örnek bir Belediyecilik hizmeti sergileyen Yaşar Toksoy, 2014 Mahalli İdareler Seçiminde Dörtyol Belediye Başkanı seçildi.

Bugün- Şehr-emini sıfatıyla Dörtyol Belediye Başkanıdır.

Evli ve 4 çocuk Babası olup orta dereceli İngilizce bilmektedir.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi