Emir Erdal yardım istiyor

İskenderun’da yaşayan Emin Erdal geçirdiği çocuk felci neticesinde hayatına %94 engelli olarak devam ediyor. Artık 20 yaşında olan genç Emin ve ailesi, tedavi masraflarını karşılamakta ve günlük hayatlarını idame etmek konusunda oldukça zorluk yaşıyor. Bu nedenden ötürü aile, hem devlet büyüklerinden hem de yardımseverlerden destek kendilerine destek olunmasını istiyor.

Emir Erdal yardım istiyor
Yazar : Tarih : Okunma : 115 views Yorum Yap

Emir Erdal hayat hikayesi

Emin Erdal normal ve sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelmişti. Ancak henüz 6 aylıkken geçirmiş olduğu çocuk felci sonrasında %94 oranında engelli kalan Emin, ailesinin desteği ile hayata tutundu. Bundan yaklaşın olarak üç yıl önce evin babası da Emin Erdal’ı, eşini ve diğer çocuklarını bırakarak evi terk ettir. Bu olaydan sonra üç çocuğu olan anne hem evin idamesi hem de Emin Erdal’ın bakımı ile tek başına uğraşmak zorunda kaldır.

Emin Erdal’ın annesi, oğlunun devamlı bakıma muhtaç olmasından ötürü çalışamıyor. Bu da evin maddi açıdan oldukça sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Diğer kızları da lisede olan acılı kadının tüm hayatı çocuklarının iyi bir yere gelebilmesi için çabalamaktan ibaret. Ancak Emin Erdal’ın bakım masrafları ve hastane masrafları annesinin karşılayamayacağı kadar fazla. Üstelik hayatlarını zorlukla idame ettiren ailenin evlerine de haciz gelmek üzere.

Açılı anne evinin hacizli olduğunu öğrenmesinden sonra yetkililerden ve yardımsever vatandaşlardan destek beklediğini duyurdu. Özellikle Emin Erdal’ın bakımsızlıktan ötürü son yıllarda 30 kiloya yakın zayıfladığını belirten anne, engelli oğlunun tedavi ettirilmesini istiyor. Kızlarının da okul masrafları için destek isteyen anne, kısa süre içerisinde yardım bekliyor. Aksi halde Erdal ailesi, gidecek bir yerleri de olmadığı için evlerine gelen hacizden ötürü çaresiz bir duruma düşecek.