Erdoğan Lütfü Savaş’a yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sert sözlerle Lütfü Savaş’a yüklendi

Erdoğan Lütfü Savaş’a yüklendi
Yazar : Tarih : Okunma : 661 views Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lütfü Savaş’a sert sözlerle yüklendi. Lütfü Savaş’ın Arsuz Derekuyu mahallesinde söylediği sözlerin yandaş medya tarafından çarpıtılmasının ardından konuyla ilgili bir açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lütfü Savaş’la ilgili o sözleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimler öncesi AKP’nin Samsun’da düzenlenen mitinginde açıklamalarda bulundu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın esprili konuşmasını diline dolayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçen gün Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ‘Oyunuzu verirseniz hizmet var’ diyor. Hale bak ya,CHP’nin işte belediye başkanı, Bizde böyle belediye başkanı olsa bir dakika tutmam. CHP belediyeciliğini anlamak için ibretlik görüntü.” dedi.

Erdoğan o görüntüleri izletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında “Hatay Belediye Başkanı ‘Oyunuzu verirseniz hizmet var’ diyor. Hale bak. İşte CHP’li belediye başkanı. Ya senin görevin oyu alıp da hizmet değil. Sen hizmet vermekle mükellefsin. AK Parti’de böyle belediye başkanı olsa bir dakika tutmam. CHP zihniyetini anlamak için ibretlik bir görüntü. CHP’nin bir belediye başkanının bunu söylemesi yeter de artar bile. Oy yoksa hizmet de yok. Kafaya bak, mantığa bak. Benim nur yüzlü teyzelerimizi tehdit ediyor, onları aşağılıyor” diyerek o görüntüleri izletti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Lütfü Savaş ise görüntülerin gerçeği yansıtmadığını ve montajlandığını belirtmişti. Yine Derekuyu mahallesi sakinleri de Lütfü Savaş’ın kendileriyle şakalaştığını ve asla hakaret içeren bir cümle kurmadığını söylemişlerdi.

.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi