Evde Bakım Maaşı 16 Ocak 2020 Hangi İllerde Yattı

Evde bakım maaşı yatan iller listesi! 16 Ocak 2020 evde bakım parası yatan iller hangileri. Evinde hastası ve ağır engelli kişiler bulunan vatandaşların faydalanabileceği 16 Ocak evde bakım maaşı yatan iller şeklinde internet üzerinden sorgulamalar yapılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri’ne başvuru yapması gereken engelli bireylerin yakınları, hastanelerin sağlık kurullarından alacakları ağır engelli ibareli sağlık..

Evde Bakım Maaşı 16 Ocak 2020 Hangi İllerde Yattı
Yazar : Tarih : Okunma : 27 views Yorum Yap

Evde bakım maaşı yatan iller listesi! 16 Ocak 2020 evde bakım parası yatan iller hangileri.

Evinde hastası ve ağır engelli kişiler bulunan vatandaşların faydalanabileceği 16 Ocak evde bakım maaşı yatan iller şeklinde internet üzerinden sorgulamalar yapılıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri’ne başvuru yapması gereken engelli bireylerin yakınları, hastanelerin sağlık kurullarından alacakları ağır engelli ibareli sağlık raporları ve yaşadığı eve giren kişi başı gelirlerinin istenilen oranda olması ile devlet tarafından verilmekte olan bu ödeneği alabilmektedir. Bu ücretten faydalanmakta olan vatandaşlar 16 Ocak evde bakım maaşı (parası) sorgulama nasıl yapılır? Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Sorularına yanıt arıyor işte detaylar…

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2020

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

 

16 OCAK EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER NASIL SORGULANIR?

Her ay yatırılmakta olan bu ücret tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3’ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa denir. Haberimizin devamında aralık ayı evde bakım parası ile ilgili sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebildiğinizi öğrenebilirsiniz…

EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER 16 OCAK

Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. 16 Ocak 2020 tarihi itibariyle 38 ilde evde bakım parası yatırıldı.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi