Hatay Arsuz’da 11 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Amanos dağlarında büyük operasyon.

Hatay Arsuz’da 11 Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Yazar : Tarih : Okunma : 329 views Yorum Yap

Hatay’ın Arsuz ilçesinde Amanos Dağı eteklerinde 11 terörist güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Hatay valiliğinin konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
Bölücü terör örgütü faaliyetlerinin önlenmesine yönelik olarak güvenlik güçlerimiz tarafından sürdürülen planlı operasyonlar kapsamında, ilimiz Arsuz İlçesi Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde 26 Mart 2018 Pazartesi günü bir grup terörist tespit edilmiştir.
Bölgeye sevk edilen yakın hava desteği ile saat 19.00 sıralarında teröristlerin bulunduğu alanın ateş altına alındığı operasyonda 11 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir. Ancak şu ana kadar 6 bölücü terör örgütü üyesinin cesedine ulaşılmıştır.Etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte 4 adet M-16 tüfek, 1 adet RPG-7 roketatar, bir tabanca ve bunlara ait muhtelif çap ve sayıda mühimmat ele geçirilmiştir.
Ele geçirilen teröristlerin 09 Temmuz 2017 tarihinde Antakya İlçesinde iki güvenlik görevlisinin şehit edilmesi, 19 Ekim 2017 tarihinde Samandağ İlçesi Sahil Güvenlik Komutanlığına silahlı saldırı yapılması ve arazide arama-tarama faaliyeti icra eden birliğe saldırarak bir güvenlik görevlisinin yaralanması ile 18 Mart 2018 tarihinde Arsuz İlçesi Hacıahmetli Mahallesinde doğa yürüyüşü yapmakta olan kişileri durdurarak propaganda yapılması olaylarını gerçekleştiren terörist grup olduğu tespit edilmiştir.Bölgede operasyonlar ve arama-tarama faaliyetleri sürdürülmektedir.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi