Hatay’da 1 Mayıs Kutlaması

Hatay’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.

Hatay’da 1 Mayıs Kutlaması
Yazar : Tarih : Okunma : 525 views Yorum Yap

Hatay’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. Hatay’ın Defne ilçesindeki Sümerler Mahallesi’nde toplanan çeşitli sendika, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinin de aralarında bulunduğu katılımcılar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında slogan atarak Şükrü Güçlü Bulvarı’na yürüdü. Çeşitli müzik grupları da mitinde konser verdi. Miting alanına giriş noktasında ”Tecrit Kaldırılsın Leylalar Yaşasın” ve Biz Geziciyiz Siz Gidici” pankartları polis tarafından alana alınmadı. Bunun üzerine yaşanan tartışmada 7 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Hatay’da 1 Mayıs mitinginde gözaltına alınanlar

Hatay 1 Mayıs mitinginde gözaltı anı

İskenderun’da 1 Mayıs Kutlandı

İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan 1 Mayıs  bugün Hatay’da iki ayrı mitingle kutlanacak. Yurdun dört bir yanında alanlara çıkacak işçi ve emekçiler, sendikalar, siyasi partiler ve kitle örgütleri “Krizin faturasını işçi ve emekçiler değil krizin sorumluları ödesin” ve “Kıdem tazminatıma dokunma” başta olmak üzere taleplerini haykıracak.İskenderun’da saat 15.00’te Evlendirme Dairesi önünde bir araya gelecek yurttaşlar, miting için sahildeki Anıt Meydanı’na yürüyecek.Antakya’da ise saat 16.00’da Doğuş Okulları önünde toplanılacak.

Antakya’da 1 Mayıs kutlamaları, kortejlerin saat 16.00’da Sümerler Doğuş Okulları önünde toplanmasının ardından, saat 17.00’de M.Şükrü Güçlü Köprüsü yanındaki alanda miting yapılacak. 1 Mayıs Düzenleme Komitesi Başkanı Yusuf Berkyürek, Hatay Haber‘e yaptığı açıklamada bu memleketin gerçek sahipleri olan işçi ve emekçilerin bugün tüm yurtta 1 Mayıs meydanlarında buluşacağını kaydederek, “Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir memleket isteyenler, taleplerini 1 Mayıs meydanlarında yükseltecektir” dedi.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi