Hatay’da 6 Kişi Coronavirüs Nedeniyle Karantinaya Alındı

Hatay Yayladağı’nda 6 kişi corana virüs nedeniyle  karantinaya alındı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Yayladağı’nda bulunan öğrenci yurdunda 6 Lübnan vatandaşının karantina altında tutulduğunu söyledi. Bakan Kasapoğlu, yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 adet Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı. Tüm dünyayı saran yeni tip..

Hatay’da 6 Kişi Coronavirüs Nedeniyle Karantinaya Alındı
Yazar : Tarih : Okunma : 252 views Yorum Yap

Hatay Yayladağı’nda 6 kişi corana virüs nedeniyle  karantinaya alındı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Yayladağı’nda bulunan öğrenci yurdunda 6 Lübnan vatandaşının karantina altında tutulduğunu söyledi.

Bakan Kasapoğlu, yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 adet Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı.

Tüm dünyayı saran yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını ile birlikte Türkiye’ye dönen vatandaşların 14 günlük karantina sürecini geçireceği adres Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtları oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şu ana kadar yurt dışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 KYK yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı. Dünyada etkili olan Kovid-19 salgınıyla mücadelede devletin bütün kurumlarının yayılımın durumuna göre elinden gelen tüm önlemleri hızlı ve koordineli bir şekilde hayata geçirdiğini belirten Bakan Kasapoğlu, başta Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere ilgili kurumların toplantılarında alınacak önlemlerin sürekli güncellendiğini ve hızlı şekilde uygulamaya geçildiğini vurguladı.

 

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi