Hatay’da Binlerce Denizci Yemin Ederek Usta Asker Oldu

İskenderun’da binlerce er silaha ve bayrağa el basarak yemin ederek usta asker oldu. 

Hatay’da Binlerce Denizci Yemin Ederek Usta Asker Oldu
Yazar : Tarih : Okunma : 168 views Yorum Yap

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’nda 1999/2 tertip silahaltına alınan bin 296 uzun dönem bahriyeli er silaha ve bayrağa el basarak yemin ederek usta asker oldu.  İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında gerçekleştirilen yemin törenine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Keleş, askeri ve sivil arkan ile asker aileleri katıldı.

Tören, bando ve sancağın yerinin alması, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunmasıyla baladı. Yemin Töreni dolayısıyla gönderilen mesajlar okundu. İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanı Deniz Piyade Kd Albay İbrahim Özdağ’ın konuşmasının ardından dört tabur 18 bölük, toplam bin 296 1999/2 tertip uzun dönem erler silaha ve bayrağa el basarak yemin etti.

İskenderun Haber olarak takip ettiğimiz yemin töreninde Yemin eden erler adına Deniz er İbrahim Özen bir konuşma yaptı. Deniz Eğitim Alayına birinci, ikinci ve üçüncü katılan denir erlerine protokol tarafından ödülleri verildi.

Yurdun dört bir yayından İskenderun’a gelen aileler yemin ederek usta asker olan evlatlarıyla tören sonrasında kucaklaşarak hasret giderdi.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi