Hatay’da Bu Hafta Hava Durumu Nasıl

Hatay’da Çarşamba günü için sel uyarısı yapıldı.

Hatay’da Bu Hafta Hava Durumu Nasıl
Yazar : Tarih : Okunma : 315 views Yorum Yap

18 Aralık Salı günü gece saatlerinden itibaren etkili olacak sağanak yağış Çarşamba günü kuvvetli olarak sürecek.Yağış, Perşembe günü de devam edecek. Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye çevrelerinde etkili olacak şiddetli sağanak için tedbirli olmakta fayda var.

Hatay İçin Sel Uyarısı

Meteroloji Genel Müduürlügu Hatay için Çarşamba günü sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi hava muhalefetinin neden olacağı olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Hatay’da hava Çarşamba günü kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı, Perşembe sağanak yağışlı, Cuma az bulutlu olacak. Sıcaklık, Çarşamba günü 11 dereceye düşse de ardından 15 derece dolaylarında seyredecek.

Hatay’da Hava Soğuyor

Hatay’da önümüzdeki hafta hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.Rüzgar genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek

Hatay’da Tarlalar Su Altında Kaldı

Amik Ovası’nda sağanak nedeniyle bazı tarlalar su altında kaldı.

Hatay’da yaklaşık bir haftadır etkili olan yoğun sis ve yağış özellikle merkez Antakya ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi.

Yoğun sis nedeniyle Antakya-İskenderun ve Yayladağı-Antakya kara yollarında görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü.

Amik Ovası’ndaki bazı araziler su altında kalırken, Karasu Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi sonucu taşkın riski oluştu.

Dere çevresinde bulunan Aşağıoba Mahallesi’nin sakinlerinden Nuh Gezer, gazetecilere, su seviyesinin özellikle bugün oldukça yükseldiğini söyledi.

Suyun ev ve ahırları basmasından çekindiklerini belirten Gezer, “Bugün tedirgin şeklinde dereyi izleyeceğiz. Tehlike artarsa hayvanlarımızı götürüp evlerden ayrılacağız.” dedi.

Bu arada, dere yatağından geçen bazı yolların da yükselen su seviyesi nedeniyle kapandığı görüldü.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi