Hatay’da Corona Virüs İçin Sağlık Kontrolü Yapılıyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay’da Corona Virüs görüldüğünü açıklamasının ardından şehirde alınan önlemler arttırıldı. Hatay Yayladağı Kaymakamlığı başkanlığında kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekipleri, ilçedeki gazi ve yaşlıların evlerini dezenfekte edip, sağlık kontrolü yaptı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması sonrası oluşturulan..

Hatay’da Corona Virüs İçin Sağlık Kontrolü Yapılıyor
Yazar : Tarih : Okunma : 119 views Yorum Yap

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay’da Corona Virüs görüldüğünü açıklamasının ardından şehirde alınan önlemler arttırıldı.

Hatay Yayladağı Kaymakamlığı başkanlığında kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekipleri, ilçedeki gazi ve yaşlıların evlerini dezenfekte edip, sağlık kontrolü yaptı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması sonrası oluşturulan grup çalışmalara başladı.

Ekipler, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde oturan yaşlı ve kronik hastaların yanı sıra gazi ile şehit yakınlarının da ihtiyaçlarını karşılıyor.

Evleri dolaşan temizlikçiler dezenfektan çalışması yaparken, doktor ve hemşirelerden oluşan sağlık ekipleri de sağlık kontrolü yapıyor.

İhtiyaçları karşılanarak evi temizlenen 88 yaşındaki Kore gazisi Ahmet Gökçe, yaptığı açıklamada yapılan hizmetten çok memnun olduklarını söyledi.

Başta Hatay Yayladağı Kaymakamlığı olmak üzere tüm yetkililere teşekkür eden Gökçe, “Devlet bize babalık yapıyor. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

Hatay’da Koronavirüs Hakkında Son Durum

COVID-19, Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsün neden olduğu hastalıktır.

Korona virüs yeni haliyle COVID-19 Hatay’da görüldü. Korona virüsün semptomları arasında öksürük, ateş ve nefes darlığı bulunur. COVID-19 ciddi olabilir ve bazı vakalar ölüme neden olmuştur.

Yeni koronavirüs insandan insana bulaşabilir. Bir laboratuvar testi ile teşhis edilir.

Henüz koronavirüs aşısı yok. Önleme , sık sık el yıkama, dirseğinizin kıvrımına öksürme ve hasta olduğunuzda evde kalmayı içerir.

 

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi