Hatay’da Deprem Çalıştayı Düzenlendi

0
31 views
Hatay'da deprem çalıştayı

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da deprem çalıştayı düzenlendi.Kentleşme ve imar konularında yapılan ‘Rant Odaklı’ uygulamalar, doğal ve öngörülebilir olan deprem ve su taşkınlarını afete dönüştürüyor, can ve mal kayıpları yaşanıyor.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın 46. Dönem Çalışma Programı’nda yer alan “Deprem ve Yapı Denetim Çalıştayı”, 6 Nisan Cumartesi günü Antakya’da, İMO Hatay Şubesi’nde gerçekleştirildi. Çalıştay, Oda Başkanı Cemal Gökçe ve Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarından sonra oturumlara geçildi.
Toplantıya; İMO Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Şükrü Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Kaya ve Necati Atıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Bekiroğlu, değişik Şubelerden başkan ve yöneticiler ile çok sayıda üye inşaat mühendisi katıldı.

İnşaat Mühendisler Odası Hatay Şubesi Başkanı Selim Harbiyeli, açılış konuşmasında, çalıştayların; mesleğin ve meslektaşların sorunlarını işleyen, kentlerin yerel ve ulusal bazda sorunlarını kendi dinamikleri ile birlikte ele alan, ulusal ve uluslararası katılımlı sempozyum ve kongrelere alt yapı oluşturan çalışmalar olduklarını, bundan ötürü de çok önemli ve gerekli olduğunu bildirdi.

İlgili Haber  Lösemili çocuğun isteğini Gerçekleştirdiler

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
Adınızı yazın