Hatay’da Hava Durumu Hayatı Durdurdu

Hatay’da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Hatay’da hava durumu önümüzdeki günlerde nasıl olacak.

Hatay’da Hava Durumu Hayatı Durdurdu
Yazar : Tarih : Okunma : 418 views Yorum Yap

Özellikle Arsuz ve Antakya’da hayat durdu.

Birçok evi ve işyerini su bastı. Antakya yeni sanayi sitesinde esnaf işyerlerine giremedi. Antakya İskenderun yolunda ise yağış nedeniyle trafik kazaları yaşandı.

Yayladağı Antakya karayolunda ise yağmurun etkisiyle heyelan meydana geldi ve yol trafiğe kapandı. Yayladağı’na bağlı Şenköy’de ise kar yağışı görüldü.

Antakya’da bir okulun duvarı çöktü şans eseri kimse yaralanmadı.

Reyhanlı’da özellikle Suriye uyruklu vatandaşların yaşadığı birçok ev kullanılamaz hale geldi.

Kırıkhan’da ekili tarım alanları sular altında kaldı. Çiftçiler yaşanan duruma isyan etti. Tarım alalarında hasar tespit çalışmalarına yağmurun durmasıyla başlanacağı öğrenildi.

Antakya’da Hava Durumu

Antakya’da etkili olan yağış yarından itibaren son bulacak. Cuma ve Cumartesi günleri Antakya güneşli havanın etkisi altına girecek. Pazar gününden itibaren ise tekrar yağışların etkili olacağı öğrenildi. Pazar günü başlayacak yağmur önümüzdeki bir hafta boyunca sürecek. Yetkililer Hatay genelinde herkesi su baskınlarına karşı uyardı.

Kırıkhan Hava Durumu

Kırıkhan’da Cuma ve Cumartesi günü güneşli havanın etkisi altına girecek. Kırıkhan’da Pazar günü etkili olması beklenen sağanak yağışın üç gün boyunca süreceği öğrenildi.

Arsuz Hava Durumu

Arsuz’da hava sadece Cuma günü güneşli olacak. Cumartesinden itibaren etkili olacak sağanak yağış önümüzde altı gün boyunca kuvvetini arttırarak sürecek.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi