Hatay'da Piknik İçin Uygun 5 Mesire Alanı | Hatay Haber
ANA SAYFA / Hatay Haberleri / Hatay’da Piknik İçin Uygun 5 Mesire Alanı

Hatay’da Piknik İçin Uygun 5 Mesire Alanı


Alan Yaylası Mesire Alanı

Yeşillikleri ile kendine has bir havası bulunan Hatay, birbirinden güzel mesire alanlarına sahiptir. Ziyaretlerinizde sayacağımız mesire alanlarını rotanıza ekleyerek hem temiz havanın keyfini çıkarıp hem de doğal güzellikler eşliğinde pikniklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Alan Yaylası Mesire Alanı

Alan Yaylası Kırıkhan ilçesine bağlıdır. Yaylanın ilçeye olan uzaklığı 18 km olarak bilinmektedir. Üstelik yapılan yol çalışmalarından sonra mesire alanına gidiş ve dönüşler kolay şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hatay mesire yerleri arasında bulunan Alan Yaylası’nda aynı zamanda kamp yapmak olanağı da bulunmaktadır. Ziyaretçiler çadırları ile birlikte teknolojiden uzakta birkaç günlerini buraya ayırabilmektedir.

Alan Yaylası Mesire Alanı

  1. Belen Mesire Alanı

Hatay mesire alanları farklı isimler ile de bilinmektedir. Belen Mesire Alanı bu nedenden ötürü Soğuk Oluk ya da Güzelyayla isimleriyle de tanınmıştır. Alan, Belen İlçesinin sınırları içindedir. İlçeye oldukça yakın olan mesire alanına özel araçlarla ulaşım sağlandığı gibi minibüslere binilerek de gidilebilmektedir. Yakın geçmişte ortaya çıkan altyapı sıkıntılarının ortadan kaldırılması ile birlikte mesire alanı daha çok ziyaretçi ağırlayabilmektedir.

Belen Mesire Alanı

  1. Müftüler Piknik Alanı
İlgili Haber  Hatay'da yenileme çalışmaları

Müftüler Piknik Alanı, Güzelyayla yakınlarında hazırlanmış olan güzel alanlarından biridir. Sosyal olarak farklı aktivitelerin yer aldığı alanda çardaklar bulunmaktadır. Hatay piknik yerlerinde olması gereken umumi tuvaletlerin ya da mangal bölümlerinin Müftüler Piknik Alanında yer aldığı bilinmektedir.

Müftüler Piknik Alanı

  1. Tekepınar Mesire Alanı

Hatay piknik alanlarından olan Tekepınar, Batıayaz olarak da nam salmıştır. Mesire alanı Samandağ İlçesinden 17 km uzakta bulunmaktadır. Doğal yaşamı ile ziyaretçilerini büyüleyen Tekepınar Mesire Alanı aynı zamanda kampçılara da kapılarını açmaktadır. Bunun yanı sıra ziyaretçiler günübirlik olarak da alanın keyfine varabilmektedir.

Tekepınar Mesire Alanı

  1. Dörtyol Yaylası Mesire Alanı

Hata geleneklerinde bulunan yaylacılık halen devam etmektedir. Yerli halkın yanı sıra artık Hatay yaylaları mesire alanları olarak da kullanılmaktadır. Birbirinden farklı ağaç türlerine ev sahipliği yapan Dörtyol Yaylası bu kapsamda ziyaretçilerini beklemektedir. Tamamen doğal bir yaşamın hâkim olduğu yaylada vakit geçirmek için ziyaretçilerin yiyecek ya da kamp malzemeleri bakımından önceden bir hazırlık yapmaları önerilmektedir.

Dörtyol Yaylası Mesire Alanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Want to Know More About Which One Doesn T Belong Math?

How to Get Started with Which One Doesn T Belong Math? This is the better …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir