Hatay'dan Haberiniz Olsun | Hatay Haber
ANA SAYFA / Hatay Haberleri / Hatay’dan Haberiniz Olsun

Hatay’dan Haberiniz Olsun

Hatay Haber markasıyla adını duyuran Has Gazete büyümeye devam ediyor.


Has Gazete

Hatay’da yayın yapan Has Gazete geniş okuyucu kitlesiyle büyümeye devam ediyor. Hatay genelinden anlık haberler sunan Has Gazete Antakya’dan Arsuz’a Reyhanlı’dan  Yayladağı’na kadar kentte yaşanan tüm gelişmeleri anlık olarak haber portalı üzerinden duyuruyor. Sosyal medyayıda etkin olarak kullanan Has Gazete okuyucuların hatay haber şeklinde yaptığı tüm aramalarda ilk sırada yer alıyor.

Hatay’dan Haberdar Olmak İçin Has Gazete’yi Takip Edin

Birçok medeniyetin beşiği olan Hatay , Batı kültürünün Doğu kültürüyle birleştiği ve farklı toplulukların kültürlerini birbirleriyle birleştiği önemli bir coğrafi bir konumda yer almaktadır.Bu pozisyonundan dolayı Hatay önemli bir ticaret merkezidir. Farklı din ve inançlardan insanların bir araya geldiği bir kültür merkezidir. Bugün Hatay’da camiler, kiliseler ve sinagoglar yan yana yer almaktadır.

Akdeniz iklim kuşağında yer alan Hatay, kışları serin ve yağışlı iken yazları sıcak ve kuraktır. “Antakya şehir merkezi, Dörtyol, İskenderun ve Samandağ ilçeleri” kışın ılık ve yağışlı yazın ise sıcak ve kuraktır. “Yayladağ” ve diğer iç kesimlerde ise iklim koşulları kıyı bölgelerinden biraz daha sert geçmektedir. Her mevsimde rahatça Hatay’ı ziyaret etmek mümkündür.

İlgili Haber  Hatay Arsuz'da 11 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Hatay, Avrupa’yı Ortadoğu’ya bağlayan E-91 karayolu üzerinde yer almaktadır ve bu nedenle geçen çok sayıda ziyaretçi ile önemli bir sınır geçişidir. Ziyaretçilerin çoğu şehirdeki konaklama tesislerinde konaklamaktadır. Ancak, bu tesisler hala yetersiz. İstanbul Hatay 1131 km uzaklıktadır. Ankara – Hatay 682 km uzaklıktadır. Hatay’a gelmeyi planlıyorsanız, sizi İstanbul’dan yaklaşık 15-18 saat arası bir otobüs yolculuğu beklemektedir. Ama şehirde yer alan havalimanı yerli turistin ilk seçeneği konumunda.

Antakya’nın (Antakya) geçmişi 2300 yıl öncesine kadar uzanıyor ve ilk olarak MÖ 8000 yıllarında yaşıyordu . Büyük İskender’in ölümünden sonra şehir, imparatorlukta paylaşan komutanlarından Seleucos tarafından inşa edildi. Şehir daha sonra, Partinin, Sasani’nin, Bizans’ın, Tolun’un Abbasi’nin oğullarının, Aksidlerin, Hamdan’ın oğullarının, Selçukluların, Haçlıların ve Memluk egemenliklerinin egemenliğine girdi. Şehir daha sonra Sultan Selim I. Mısır Kampanyası döneminde Osmanlı egemenliğine geçti. 1937’de Hatay’ın Bağımsız Devleti kuruldu. 1939’da Hatay Türkiye Cumhuriyetine eklenmiştir .

Bağımsız ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla okuyucuyla buluşan Has Gazete Hatay’ın en gözde haber sitesi konumunda. Si,zde Hatay Haber ve Has Gazete arasında oluşan bağı anlamak için arama motorlarına Hatay Haber yazarak Has Gazete’ye ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatay’da CHP’li Belediyeler Zam AKP’li Belediyeler İndirim Yapıyor

Hatay'da zamları muhalefet indirimleri iktidar partisi yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir