Hatay'ı sel aldı, havalimanı kilitlendi | Hatay Haber
ANA SAYFA / Hatay Haberleri / Hatay’ı sel aldı, havalimanı kilitlendi

Hatay’ı sel aldı, havalimanı kilitlendi

Amik Ovasını esir alan yağmur suları, Hatay Havaalanı yoluna taştı.


Hatay Havaalanı trafiğe kapatıldı

Hatay’da süren etkili yağışların ne zaman duracağı bilinmiyor. Şiddetli yağışların sonrasında, şehrin büyük bir kısmını sel aldı. Bazı sokaklar ve caddelerde araçlar yolda kaldı. Hatay’da yağmurdan etkilenen en çok bölge Havaalanı yolları oldu. Baraj kapların açılmasıyla birlikte su seviyesi bir hayli yükseldi. Havaalanına giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bunun üzerine sürekli yağış altında kalan Amik Ovası üzerindeki tarım arazileri, yağmurdan payına düşeni aldı.

Geçtiğimiz günlerde şiddetli yağmurlar nedeni ile sular altında kalan Amik Ovasındaki suyun seviyesi artış göstererek havaalanına ulaştı. Havaalanı giriş ve çıkışlarını sivil araçlara kapatan ekipler, ulaşımların sadece otobüs ile olacağını söyledi. Sağanak yağışların artması ve baraj kapaklarının açılması, Amik Ovasında 200 bin tarım arazisini harap etti.Amik Ovasına bağlı olan Aşağıoba Mahallesi, ova ile birlikte sular altında kaldı.

Devlet su işlerine bağlı kepçeler yol kenarlarına set kurdu. Havaalanı yolu güvenli olana kadar, ulaşım otobüslerle devam edecek.

İlgili Haber  Hatay Künefesi Ankara'da

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HADO Sorunu Çözüldü Resmi İmzalar Atıldı

Hatay valisi Rahmi Doğan konuya el attı sorun çözüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir