Kategoriler Hatay Haberleri

Hataylı İşadamları Yatırım İçin Afrin’e Gitti

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 27 kişilik bir heyet, Afrin’de bir dizi temasta bulundu. Zeytin Dalı Harekatı sonrasında günlük hayatın normale döndüğü Afrin’de ticaretin gelişmesi ve güçlenmesi için bir süredir ikili ilişkiler yürüten Antakya ve Afrin Ticaret Odası üyeleri, karşılıklı yatırım için yeniden bir araya geldi.

ATSO Heyeti tarafından Afrin’de hayata geçirilmek istenen ticari ilişkiler ve Afrin’e yapılacak ticari ve sanayi yatırımlarının geleceği hakkında bir araya gelen iki heyet, ilk üç yatırım önceliğini belirledi. ATSO üyesi Antakyalı İşadamlarının gündeminde öncelikle “inşaat, gıda ve tarım” bulunuyor.

Afrin’de ilk üç hedef olarak belirlenen inşaat, gıda ve tarım hakkında önemli temaslarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu üyeleri, Başkan Yardımcısı Aykut Özbuğday ve Afrin Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber, Hatay Vali Yardımcısı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesi İnsanı Yardım Koordinatörü Tolga Polat’ı makamında ziyaret etti. İkili ticaret ilişkilerinin gelişmesi için yapılan temaslarda, Afrin ve Antakya Ticaret Odası üyeleri karşılıklı istişarelerde bulunarak, Afrin’de yapılacak yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Hataylı İşadamlarının Yeni Gözdesi Afrin

Zeytin Dalı Harekat Bölgesi İnsanı Yardım Koordinatörü Tolga Polat’ı ziyaret ederek Afrin temaslarına başlayan ATSO Heyeti, burada Tolga Polat ile Afrin ticaretinin potansiyelini ele aldı. Afrin’de günlük hayatın normale dönmesiyle birlikte ticaretin de canlanmaya başladığının altını çizen Polat, Afrin’de bulunan 15 milyon zeytin ağacının Hatay ticareti için büyük bir avantaj olduğunu söyledi ve şu bilgileri verdi “Ticaret, burada hayatın vazgeçilmezi durumda. Nüfusu düşünüldüğünde, Antakya’ya yakın, iyi bir pazar alanı var. İşyeri açmak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağız. Ticaret Odası üzerinde Hatay Valiliği’ne yapılan başvuruları değerlendireceğiz.” Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasır Hüso da ATSO üyelerini ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek, ikili temasların Afrin ticareti için önemli olduğunu söyledi.

Paylaş
Paylaşıldı
Burak Şefkat

Son Haberler

Hatay Polisinden Büyük Operasyon

Hatay emniyet müdürlüğünden dev operasyon.

Haziran 24, 2019 10:05 am

Hatayspor Juventus’la Karşılaşacak

Hatayspor'da Juventus heyecanı yaşanıyor.

Mayıs 30, 2019 8:53 am

İskenderun Halkı Anguslara Tepkili

İskenderun'da angus kokusu vatandaşı rahatsız ediyor.

Mayıs 28, 2019 4:51 pm

Defne Belediyesi Halk Masası Kurdu

Defne belediyesi sorunların daha hızlı çözülmesi için halk masası kurdu.

Mayıs 28, 2019 3:16 pm

Hatayspor Özel Uçakla İstanbul’a Gitti

Hatayspor özel uçak kiraladı.

Mayıs 28, 2019 3:10 pm

Play-Off Finalini Cüneyt Çakır Yönetecek

Derbinin hakemi Cüneyt Çakır oldu.

Mayıs 28, 2019 1:14 pm