İskenderun Meşhur Yerleri

0
26 views
sahil

İskenderun, Hatay’ın en büyük ikinci ilçesi olmak gibi bir özelliğe sahiptir. Bu nedenden ötürü ilçe, diğer ilçelere kıyasla oldukça gelişmiştir. Böylece ilçe halkının da turistlerin de gün içerisinde yapabilecekleri farklı şeyler bulmak mümkündür. Sizler için İskenderun’un en meşhur yerlerini derledik. Bu sayede İskenderun’da sıkılmadan vakit geçirebileceksiniz.

  1. Sahil

Muhteşem bir doğaya sahip olan İskenderun’da sahil oldukça önemli bir yere sahiptir. Belediyenin son yıllarda yaptığı çalışmalardan sonra İskenderun meşhur yerleri arasına giren sahilde pek çok aktivite seçeneği bulunmaktadır. İsteyenler keyifli bir yürüyüş yaparken isteyenler, sahil kafelerinde deniz manzarasının tadını çıkarabilmektedir. Üstelik sahil boyunca çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için parklar da bulunmaktadır.

sahil

  1. İskenderun Deniz Müzesi

Ülkemizde üç adet deniz müzesi bulunmaktadır. İstanbul ve Çanakkale’deki müzeden sonra İskenderun da açılan deniz müzesi bu açıdan oldukça önemlidir. Girişleri öğrencilere ücretsiz olan İskenderun müzesi pek çok farklı esere ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin de tek müzesi olması nedeni ile deniz müzesi, İskenderun için bir hayli önemlidir.

İlgili Haber  İskenderun Meşhur Pastaneleri ve Kafeleri

deniz müzesi organizasyon

  1. Nardüzü

İskenderun doğal güzelliklerinin tadına varabilmek için Nardüzü’nü ziyaret etmek gerekmektedir. Oldukça temiz bir havaya sahip olan Nardüzü, doğa yürüyüşleri için çok iyi bir alternatiftir. Köy olarak bilinen Nardüzü, yapılacak olan çalışmalardan sonra daha iyi eğlence aktivitelerine sahip olacaktır.

nardüzü

  1. İskenderun Eski Adliye Sarayı

Eski adliye sarayı İskenderun tarihi yapılarından biridir. İlçenin en güzel yapılarından biri olarak bilinen bina, Fransızlardan kalmıştır. Denize de oldukça yakın olması İskenderun Eski Adliye Binası’nın önemini artırmaktadır. Üstelik belediye tarafından aslı korunarak onarılan eski adliye binası, her dönem ihtişamını koruyabilmektedir. Bu yüzden yapı, ilçeye gelenlerin sıklıkla ziyaret ettiği tarihi yerlerden biri olarak nam salmıştır.

eski adliye sarayı

  1. Soğukoluk

Soğukoluk aslen İskenderun sınırları içerisinde yer almasa da İskenderun’a oldukça yakındır. Bu nedenden ötürü İskenderun ziyaretlerinde meşhur yerlerden biri olarak gösterilmektedir. İlçeden kalkan araçlar ya da kişisel ulaşım imkânları ile gidilebilen Soğukoluk tam bir doğa harikasıdır. Yeşil ve temiz hava için bu alanın ziyaret edilmesi önerilmektedir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
Adınızı yazın