İskenderun Tamamlanan Önemli Projeleri

0
22 views
Down Kafe Projesi

İskenderun Belediyesi tarafından ilçe gelişiminin gerçekleşmesi için pek çok farklı proje hazırlanmaktadır. Tamamlanan projeler sayesinde İskenderun’da ikamet eden bireyler daha modern şekilde hayatlarını devam ettirebilmektedir. Bunun yanı sıra ilçe için gerçekleştirilen projeler sayesinde eskiye oranla daha çok turist de çekilmektedir. İşte son yıllarda İskenderun’da yapılmış olan önemli projeler.

  1. Balonlu Çarşı

Balonlu Çarşı, projenin tamamlanmasının ardından İskenderun alışverişinin önemli adreslerinden biri haline gelmiştir. Trafiğe kapanan cadde üzerinde pek çok farklı dükkân yer almaktadır. Üstelik cadde üzerinde tasarlanmış olan balonlar bulunmaktadır. Bu sayede Balonlu Çarşı özellikle havanın kararmasından sonra oldukça görsel olarak da ziyaretçilerini memnun bırakmaktadır.

Balonlu Çarşı

  1. Afet Bilgilendirme Projesi

Ülkemizin pek çok afete karşın hazırlıklı bulunması, Türkiye konumu itibari ile oldukça önemlidir. Bu neden yüzünden İskenderun tarihinde görülen afetlerin sonucundaki tabloları değiştirmek istemektedir. Böylece ilçenin belediyesi halkın bilgilendirilmesini sağlayan projeler üretmektedir. Gerçekleştirilen projeler kapsamında ilçe olası felaketlere karşın hazırlıklı olarak beklemektedir.

Afet Bilgilendirme Projesi

  1. Doktorlar Caddesi

Doktorlar Caddesi üzerinde yapılan yenileme çalışmaları İskenderun için en faydalı işlerden biri olmuştur. İskenderun kalabalık yerlerinden bir olan cadde, yakın geçmişe kadar yetersiz kaldırım gibi sorunlar nedeni ile sıkıntı yaratmaktaydı. Ancak gerçekleştirilen proje sonrasında yenilenen kaldırımlar ve oluşturulan asfalt düzeni, caddenin yeniden eski ihtişamına kavuşmasını sağlamıştır.

İlgili Haber  Serinyol ve Karaağaç İlçe Olacak

doktorlar caddesi iskendur

  1. Down Kafe Projesi

Sahili ile dikkat çeken İskenderun, Down Sendromu bulunan gençler için de farklı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sahil kenarında açılmış olan kafe hem güzelliği hem de çalışanları ile dikkat çekmektedir. İskenderun projeleri kapsamında açılan Down Kafe’de, Down Sendromlu gençler görev yapmaktadır. Bu sayede gençlerin topluma kazandırmalarının yanı sıra kendilerini iyi hissetmeleri ve sosyal bir yaşam elde etmeleri de sağlanmaktadır.

Down Kafe Projesi

  1. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı

İskenderun ilçe merkezinde tasarlanmış olan park sayesinde 15 Temmuz’un devamlı hatırlanması sağlanmıştır. Parkın ilçenin kalabalık bölümlerinden birine inşa edilmesi, ziyaretçi sayısının fazla olmasını ve bu önemli günün hafızalardan silinmemesini garantilemektedir. Parkın bakım çalışmaları ise İskenderun Belediyesi tarafından devamlı olarak gerçekleştirilmektedir.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
Adınızı yazın