İsmet Tokdemir Kadın Cinayetlerini Meclise Taşıdı

Hatay kadın cinayetlerinde Türkiye 10. su konumunda.

İsmet Tokdemir Kadın Cinayetlerini Meclise Taşıdı
Yazar : Tarih : Okunma : 105 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, ülke gündeminden düşmeyen kadına taciz ve şiddet olayını yeniden TBMM’ye taşıdı. Olayı gündeme taşıyan Milletvekili İsmet Tokdemir, “Şiddet gören, tehdit edilen, cinsel tacize uğrayan kadınların, koruma kararı alınmasına, dava açmasına rağmen, korunamadığı için sosyal medyadan ‘can güvenliğimiz yok, sesimizi duyun’ mesajlarına duyarsız kalamazdık” dedi ve TBMM Başkanlığı kanalıyla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bu konuda cevaplaması için soru önergesi verdi.

İsmet Tokdemir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti.

1-2018 yılında ve 2019 yılının ilk 6 ayında şiddet gören tehdit edilen, cinsel tacize uğrayan kadın sayısı kaçtır? Bu kadınların kaçı gördüğü şiddet sonucunda hayatını kaybetmiştir?

2-Bakanlığınız şiddete uğrayan kadınları korumak için nasıl önlemler almaktadır?

3-Sosyal medya hesaplarında tehdit edildiğini, cinsel tacize uğradığını beyan eden kadınlar için ne gibi tedbirler yapılmakta?

4-2018 ve 2019 yılının ilk 6 ayında, seçim bölgem olan Hatay ilimizde şiddet gören, tehdit edilen, cinsel tacize uğrayan kadın sayısı nedir? Şiddet sonucunda hayatını kaybeden var mıdır?

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi