Kırıkhan’da yağmurun etkisiyle köprü çöktü

Şiddetli yağış Hatay ve ilçelerinde sürekli devam edince, köprü çöktü.

Kırıkhan’da yağmurun etkisiyle köprü çöktü
Yazar : Tarih : Okunma : 129 views Yorum Yap

Hatay’da yağan yağmur Hatay’da hayatı alt üst etmeye devam ediyor. Sağanak yağışların arttığı Hatay’da birçok vatandaş mağdur oldu. Kırıkhan’dan ise bir köprünün çöktüğü bildirildi. Köprü belediye için çalışan çöp kamyonu üzerindeyken çöktü.

Köprünün Çökmesi İle Kamyon Devrildi

Yağışlar Hatay ve ilçelerinde etkisini arttırınca Kırıkhan’da ki köprü de çöktü. Olayın geçtiği mahalle ise, Toklucu mahallesi. Çöp toplama istasyonundan çöpünü alan kamyon, 21:30 sıralarında iki yolun bağlandığı yerde ki köprü de, köprünün çökmesi sonucunda devriliyor. Köprünün çökme nedeni tam olarak açıklanmasa da, sebep olarak son günlerde ki etkili yağışlar gösteriliyor. Yağmur nedeni ile asfalt da yumuşama gerçekleştiği ve o esnada kamyonun ağırlığını köprünün taşıyamadığı düşünülüyor. Köprünün çökmesi sonrasında kamyonun yan bir şekilde devrildiği açıklandı. Bu olay sonrasında bir can kaybı olmadığı açıklandı. Herhangi bir yaralının da olmadığı bu olay, olay yerinde ki halk tarafından da merakla izlendi. Söz konusu kamyon belediye ekibine ait vinçler ile olay yerinden kaldırıldı.

Bilindiği üzere özellikle dün Hatay’da sağanak yağış etkisini oldukça fazla arttırmıştı ve Afrin 18 Mart barajının kapaklarının da açılması ile Hatay’da hayat felç olmuştu. Özellikle hava alanına giden yol sular içinde kaldı ve birçok araç hareket etmekte zorlandı. Suyun tahliyesi için çalışmalar başlatıldı ve çalışmalar esnasında yol trafiğe kapatıldı. Kırıkhan ilçesinde yer alan Karasu Deresi de dün yağmur nedeni ile taştı. Bu taşma sonrasında Amik ovasında su seviyesi oldukça yükseldi. Bu yükselme sonrasında evler de su altında kaldı. Merkeze bağlı olan Aşağıoba ve Kırıkhan ilçesine bağlı Kazkelinde ki evlerin su basması sonucunda, halk kendi imkanları ile tahliyeye başladı. Sağanak yağış yüzünden Hatay’da birçok kişinin mağdur olduğu da bilinmekte.