Kırıkhan'da Zabıta Sokağa İndi | Hatay Haber
ANA SAYFA / Kırıkhan Haberleri / Kırıkhan’da Zabıta Sokağa İndi

Kırıkhan’da Zabıta Sokağa İndi

Kırıkhan belediyesi ekipleri denetimlerine hız verdi.


Kırıkhan Haberleri bu kategoride.Kırıkhan ilçesi Hatay iline bağlı bir ilçedir.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kanatlı Caddesi ve araç trafiğine kapalı olan Beyazıd Caddesi üzerinde yol ve kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetim çalışması yaptı.

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum ve Zabıta ekipleri tarafından, yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri tarafından malzeme konularak işgal edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla esnafları tek tek gezerek uyarılarda bulunuldu.

Kaldırımlara ticari mallarını koyan iş yeri sahiplerinin yanı sıra engelli rampalarının önüne araçlarını park eden araç ve motosikletler kaldırılarak sahipleri de ayrıca uyarıldı. Denetim kapsamında bazı işletmelerin görüntü kirliliğine yol açan yola konulmuş olan seyyar rafları ve ticari malzemeleri kaldırıldı. Zabıta ekipleri, esnafları kaldırım işgali yapmamaları hususunda uyarılarda bulunularak, uyarılara rağmen kaldırımları işgaline devam eden esnaflara cezai işlem uygulanacağının da bilgisini verdi.

Kırıkhan Haber olarak edindiğimiz bilgiye göre Kaldırım işgali konusunda düzenli olarak denetim yaptıklarını ve vatandaşların şikayetlerini dikkate alarak ayrıca çalışma başlattıklarını, kaldırım işgali hususunda Kırıkhan ilçe merkezinde hiç kimseye ayrıcalık tanınmayacağını dile getiren Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum, vatandaşların Kırıkhan’da daha rahat, sorunsuz ve huzurlu bir hayat yaşamalarını istediğini, ilçede yaşayan vatandaşların başkalarının yaptığı hukuksuz bir hareketinden dolayı herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu tür denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini ifade etti.

İlgili Haber  Kırıkhan'da yağmurun etkisiyle köprü çöktü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seyir halinde ki araçta yangın çıktı

Kırıkhan ilçesinde seyir halindeki bir araçtan yangın çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir