Mehmet Maden Ne Dedi | Hatay Haber
ANA SAYFA / Spor / Mehmet Maden Ne Dedi

Mehmet Maden Ne Dedi

İlimiz temsilcilerinden Hatayspor futbolcuları imza günü düzenleyerek taraftarla buluştu.


Hatayspor Haberleri
Hatayspor Haberleri

Mehmet Maden İmza Gününde

Özel bir alışveriş merkezinde bulunan imza gününe katıldı.

Hataystore’da gerçekleştirilen imza gününe çok sayıda taraftar katıldı. Hatayspor’un düzenlediği imza günü Yakşalık 2 saat sürdü. İmza gününe kulüp başkanı Mehmet Maden’de katıldı. İmza gününde taraftarlar futbolcularla sohbet etme imkanı bulurken çok sayıda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mehmet Maden Hatayspor Başkanı
Hatayspor Kulüp Başkanı

Kulüp Başkanı Mehmet Maden imza gününde  Hatay Son Dakika Haber‘e yaptığı açıklamada “Hatayspor sadece kentimizin değil, Türkiye’nin bir markası haline geliyor.

Hatayspor Hatay’ın ve ülkemizin değişik yerlerinde bulunan tüm Hataylıların takımıdır. Hatayspor’un markalaşması adına önümüzdeki günlerde de birçok etkinlik düzenleyeceğiz.” dedi.7

Mehmet Maden Kimdir

1966 Antakya doğumlu olan Mehmet Maden Öğrenim hayatına Vali Ürgen İlkokulu ile başladı, Antakya Atatürk Ortaokulu ve Antakya Endüstri Meslek Lisesi ile devam etti.

1982 yılında Çukurova Üniversitesi Elektrik Bölümü’ne kayıt yaptırdı. Fakat okula başlamadı. Bu dönemde, iki yıl süreyle, mini market ve pastane işletmeciliği gibi ticari işler yaptı. Bu yıllarda arkadaşlarının teşviki ile Antakya Kültür Dershanesi’ne kayıt yaptırdı ve aralarında bugünün Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da bulunduğu Mehmet Yüksel ve Ahmet Karagöz gibi arkadaşlarının desteği ile yeniden üniversite sınavlarına hazırlandı.

1984 yılında üniversiteye kayıtlı olması nedeniyle yaşadığı puan kaybına rağmen Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazandı. 1985 yılında Konya’da bulunan Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı. Bu fakülteden 26 Haziran 1989’da mezun oldu. Mezuniyetten 9 gün sonra aynı fakültenin İç Hastalıkları Anabilim Dalı araştırma görevlisi sınavını kazandı.

Böylece akademik hayatı başlamış oldu. 1990 yılında sınıf arkadaşı ve meslektaşı Veteriner Hekim Deniz Maden ile evlendi. Burcu ve Buse adlarında iki kızı var.

17 Ocak 2017 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Lütfü SAVAŞ’ın daveti üzerine Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Haziran ayı Olağan Genel Kurulu’nda genel kurul üyelerinin tümünün desteğini alarak Hatayspor Başkanı seçildi.

İlgili Haber  Hatayspor Evinde Yenildi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatayspor Akhisar’a Konuk Olacak

Hatayspor deplasmandan puanla dönmek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir