O Sloganın Mimarı Hataylı Çocuk | Hatay Haber
ANA SAYFA / Hatay Haberleri / O Sloganın Mimarı Hataylı Çocuk

O Sloganın Mimarı Hataylı Çocuk

Samandağ’lı genci Türkiye konuşuyor.


Berkay Gezgin, 16 yaşında bir lise öğrencisi.16 Nisan günü, Ekrem İmamoğlu’nun Bakırköy mitingi sırasında seçim otobüsüne yanaşıp, “Ekrem abi, her şey çok güzel olacak abi” diyerek, Ekrem İmamoğlu’na belki de ikinci kez seçimi kazandıracak sloganın mucidi Berkay Gezgin, Hatay Samandağ’lı. Samandağ Zezaniye Mahallesi’nde oturan Süleyman Gezgin’in oğlu, Fevzi Fırıncıoğulları’nın torunu.Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganını bulan lise öğrencisi Berkay, Ekrem İmamoğlu ile ilgili duygularını paylaşırken, “Umut görüyorum, çalışma görüyorum, boş vaatler vermediğini görüyorum. Onu izlediğim zaman görüyorum. Yapacak mı? Yapacak” dedi.Yenilenecek 23 Haziran seçimi öncesinde, Ekrem İmamoğlu’nun seçim otobüsüne yanaşan Berkay, ‘Ekrem abi, her şey çok güzel olacak, Ekrem abi’ demişti. İmamoğlu, Berkay’a, “Aynen. Aferin sana delikanlı… Her şey çok güzel olacak. Çocuğa bak… ‘Her şey çok güzel olacak’ diyor. Bu çocukların önünü açsak, bu gençler dağları deler. Bu inanç yeter bize” karşılığını vermişti.

İmamoglu’nda Umut Görüyorum

Berkay ile yapılan söyleşiyi sosyal medya hesabından paylaşan İmamoğlu, “İstanbul’un çocukları, cesur yürekli gençleri için çok çalışacağız. Sevgili Berkay gibi parlak zihinli gençlerimizi vatanımızda tutacak şartları oluşturmak en büyük gayretimiz olacak” ifadesine yer verdi.
Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan, hemşerimiz lise öğrencisi Berkay Gezgin, Ekrem İmamoğlu ile karşılaşmasını anlatırken, “Kendisi başa gelse her şey çok güzel olacak. Onunla miting alanına karşılaşmadım. Ancak otobüsle giderken peşinden çok koştum. Bakırköy’den İncirlik’e kadar bayağı yürümüşüm. Sırf onu görebilmek, onunla konuşabilmek için… Nitekim otobüste gördüğümde; heyecan, sevinç, mutluluk ve umudu bir arada yaşadım. ‘Her şey çok güzel olacak’ sözü bir anda içimden çıktı. Çünkü onda umut görüyorum. Emek veriyor, uğraşıyor, boş vaatler vermiyor. Onu izlediğim zaman görüyorum. Yapacak mı? Evet yapacak. O bize umut veriyor. Ben, yurt dışında okumayı istiyordum. Şimdi bu fikrimden vazgeçtim. Yaşıtım gençler de gitmesin. Kendisi başa gelirse her şey çok güzel olacak. Onun bendeki imajı umut oldu” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  Hatay Belen'de Toprak Kaydı Yol Kapandı

Berkay Gibi Gençlerimiz Için Çalışacağız

“Her şey çok güzel olacak” sloganının mucidi Hatay Samandağlı Berkay Gezgin’in yurt dışında okuma sevdasını duyan İstanbul BŞB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ise, “İstanbul’un çocukları, cesur yürekli gençleri için çok çalışacağız. Sevgili Berkay gibi parlak zihinli gençlerimizi vatanımızda tutacak şartları oluşturmak en büyük gayretimiz olacak” açıklaması yaptı. –

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatay’da CHP’li Belediyeler Zam AKP’li Belediyeler İndirim Yapıyor

Hatay'da zamları muhalefet indirimleri iktidar partisi yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir