Yeni Rektör Hasan Kaya

Eski Rektör Hasan Kaya Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlük görevine atandı.

Yeni Rektör Hasan Kaya
Yazar : Tarih : Okunma : 209 views Yorum Yap

Yeni Rektör Hasan Kaya

 

Eski Rektör Hasan Kaya Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlük görevine atandı.

MKÜ Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Hasan Kaya, bir teşekkür mesajı yayınladı:

Prof. Dr.Rektör  Hasan Kaya,  Hatay Haberleri’ne mesaj gönderdi.

“Yüksek Öğretim Kurulu’nun teveccühü, Cumhurbaşkanımızın takdir ve onayları sonucu ikinci defa Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atandım.

Şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu bir kez daha yaşamaktayım.

Rektör Hasan Kaya

MKÜ Rektörü

 

Dört yıllık rektörlük görevim süresince, üniversitemizin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında iyi bir konuma getirmek amacıyla çalışmalar yaptık. 

Öğretim üyelerimizin, çalışanlarımızın ve kamuoyunun bu çalışmalar sonucunda takdirini kazandık.

 

Asla vazgeçemeyeceğimiz hedefimiz, bilim insanlarımızın akademik özgürlüklerinin teminat altına alındığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, bilimin ışığında yetişerek yarınları şekillendiren mezunlar üreten bir dünya üniversitesi oluşturmaktır’’dedi

 

Rektör Hasan Kaya açıklamasına şu şekilde devam etti.  ‘’Bu bağlamda, çeyrek asrı doldurmuş olan üniversitemizin  gerek fiziksel alt yapısının şekillenmesi, gerek laboratuvar imkanlarının her geçen gün dünya üniversiteleri standartlarına yaklaşması ve gerekse modern eğitim ve öğretim anlayışıyla müfredatlar oluşturmasıyla gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancım tamdır.’’dedi.

 

Erdoğana’a Teşekkür Etti

 

Rektör Hasan Kaya mesajının devamında şu ifadeleri kullandı.

‘’Üniversitemizin rektörlüğüne ikinci defa atanmam konusunda verilen bu kararın ülkemize ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerim.

Beni bu göreve layık görüp desteklerini esirgemeyen Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Yekta Saraç ve bana bu görevi yeniden tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a  teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Burak Şefkat (admin@hasgazete.com) Websitesi