Sağanak yağış sonrası yolda biriken suda deniz botuyla gezdi.

Geçtiğimiz günlerde Hatay genelinde yağan sağanak yağış sonrası birçok ilçede yollar ve bazı evlerin alt katları suyla doldu.

Sağanak yağış sonrası yolda biriken suda deniz botuyla gezdi.
Yazar : Tarih : Okunma : 126 views Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde Hatay genelinde yağan sağanak yağış sonrası birçok ilçede yollar ve bazı evlerin alt katları suyla doldu. Genellikle bu tür olaylarda halkın isyan etmesi beklenirken, halk arasından birkaç vatandaşın deniz botu ve oltayla su dolu yollarda gezdiği görüldü.

Birkaç gün önce meteoroloji tarafından sağanak yağış beklenen Hatay ve çevre iller de birkaç gündür devam eden sağanak yağış hayat şartlarını zorlaştırdı. Hatay’ın ilçelerinde bulunan bazı köylerde yoğun sağanak yağış sebebi ile araçlar yollarda kaldı. Dörtyol ilçesinde yaşayan halk ise krizi fırsata çevirerek, su dolu yollarda botlarla seyahat ederek ilkbaharın habercisi olan sağanak ve kesik kesik olan yağmurları değerlendirdi. Bu konu ise sosyal medyada büyük bir beğeni toplayarak, bütün Türkiye’nin yüzünü güldürdü. Derelerin taşması sonucu yollara taşan suların içerisindeki deniz ürünlerini olta ile avlamaya çalıştılar. Bunun üzerine ortaya güzel bir tablo çıktı.

Birkaç hafta önce Hatay ve çevresinde sağanak yağış uyarısı verilmişti. Meteorolojinin uyarısından kısa bir süre sonra ise sağanak şeklinde yağışların bölgeyi vurması pek uzun sürmedi, Ülke genelinde yağış olduğu aktarılarak yağışların kısa süre içerisinde son bulunacağını meteoroloji tarafından açıklandı. Akdeniz 2019 yılında yoğun ile karşı karşıya kalmıştır fakat kısa süre içerisinde yağışlı hava kendini açık ve güneşli bir havaya yerini bırakacağı açıklandı. Vatandaşlar yağan sağanak yağışın etkisinde kalmaktan şikayetçi olduğu görülmediği gibi birçok konuda da önlemini almayı unutmadı.