Suriye sınırında yapılacak harekatına Komanda takviyesi yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine, takviye amacıyla gönderilen komando, Özel Harekat ve ZPT araçları Kilis istikametine doğru yol almaya devam etti. 

Suriye sınırında yapılacak harekatına Komanda takviyesi yapıldı.
Yazar : Tarih : Okunma : 181 views Yorum Yap

Hatay ilinden Suriye sınırında faaliyet gösteren Türk Silahlı Kuvvetlerine, takviye amacıyla gönderilen komando, Özel Harekat ve ZPT araçları Kilis istikametine doğru yol almaya devam etti.  Daha öncede Hatay üzerinden sınıra doğru geçiş yapıldığı gibi zırhlı araçlarla yol da oluşabilecek olayların önlemi alınarak ilerle sağlandı. Uzun süredir birlik takviyesi edilen sınır ve sınır yakınlarında bulunan karakollar ve askeri birlik alanlarına daha çok komando takviyesi yaparak olası bir operasyonun sinyalini verdi. Suriye sınırında görülen hareketlik nedeni ile önlem almak isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir.

Suriye sınırı üzerinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine takviye birlik amacıyla yola çıkarılan askeri birlik konvoyu ve ZPT araçları yol üzerinde güçlü önlemler alarak ilerlemesini sürdürmeye devam etti. Belediye seçimlerine oldukça az bir zaman kala herhangi bir sorun çıkmaması için Türkiye genelinde büyük önlemler alındı. Afrin harekatının sonlanmasının ardından sınır ötesinde oluşan hareketlilik sonucu Türkiye’nin sınırlarında büyük birlikler kurularak ağır önlemler alındı. Olası bir saldırıya maruz kalmamak için her geçen gün birlik takviyesi yapılmaktadır.

Bölgeye Bordo bereliler ve Özel harekatın da dahil edileceği kararı alındı. Tüm Türk silahlı Kuvvetleri tam anlamıyla önlemini alarak yapılabilecek bir saldırıya karşı zarar görmeden çıkmak istiyor. Afrin harekatının tamamen sonlanmasının ardından darbe yemeyerek görevi tamamlamak istenildiği kesin sözlerle belirtildi.